Școala din satul Crucea și-a premiat elevii eminenți!

Viața parohiei Iunie 24, 2021

Dragi copii, așa cum v-am spus de cele mai multe ori, ȘCOALA VĂ FACE OAMENI MARI! Iar cu Dumnezeu aproape, suntem de fapt invincibili! Valurile vieții ne vor scoate în cale multe bucurii, dar și multe poticniri. Depinde de noi ce am învățat pentru a trece cu brio prin toate! Cât de pregătiți suntem să facem față lucrurilor!

Pe vremea mea, care nu e foarte mult îndepărtată de a voastră, mama ne punea în pat sapa pe timp de noapte, când începeam să facem mofturi că ne este greu la școală, ca să fim conștienți de lucrurile pe care trebuie să le alegem în viață.

Așadar, felicitări tuturor premianților, vă urăm o vacanță frumoasă de vară și să nu uitați că pe tot parcursul verii ,,tinda Bisericii" vă așteaptă cu mare drag la multe multe activități!

Citește alte articole despre: premianti