1 IUNIE - ZIUA TUTUROR COPIILOR

Activități Iunie 1, 2021

1 Iunie - ziua tuturor copiilor în Parohia Crucea.

Invitați de seamă și multă multă dăruire!

1 IUNIE - ZIUA COPILULUI
Parohia Crucea
&
Asociația ,,Glasul Vieții”
Dăm tonul la distracție și ne bucurăm împreună de copilărie!
Pe data de 1 Iunie 2021, de ziua tuturor copiilor din satul nostru (peste nouă sute și ceva după ultimul recensământ) vom organiza un eveniment de neuitat pentru foarte mulți dintre noi.
În cele ce urmează vă prezentăm desfășurătorul acestei acțiuni:
La ora 08:30 începem cu Sfânta Liturghie, deoarece orice lucru bun pe care vrei să îl faci, trebuie să înceapă neapărat cu Dumnezeu!
Pe la ora 10, după ce ne vom Împărtăși cu toții, ne așteaptă caldă doamna PIZZA și domnul SUC, pe care îi vom cunoaște cu toții.
Încolonați frumos, mergem cu toții spre școală unde ne așteaptă altă surpriză!
Pe la un 10:30 vom face împreună un Te Deum și dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate, apoi pe scena amenajată vom avea parte de câteva momente artistice cu cântec, joc și voie bună.
Cam pe la ora 12:00 vor urca pe scenă artiștii din trupa ,,Damian & Brothers” care vor ține o adevărată petrecere de neuitat pentru toți copiii!
Bine-nțeles vom încheia în același ton, cu tort și suc!
Mulțumim Asociației ,,Glasul Vieții”, Părintelui Dan Damaschin și tuturor donatorilor pentru jertfă și osteneală!
Mulțumim Trupei ,,Damian & Brothers” pentru participarea la acest eveniment minunat!
Mulțumim domnului director Gheorghe Luta pentru toată deschiderea și colaborarea!

Vezi mai puţin

Citește alte articole despre: Ziua Copiilor