1 IUNIE DE EXCEPȚIE

Activități Iunie 1, 2021

,,Tinda" Bisericii a devenit astăzi neîncăpătoare!

Nici ploaia, nici noroiul nu ne-au putut opri să avem astăzi o zi de neuitat pentru inima fiecărui copil.

S-a dat STARTUL de dimineață cu Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la care ne-am Împărtășit cu toții de Darurile cele Dumnezeiești.

A urmat prima rundă de ,,papa bun", pizza pe saturate pentru tooooți copiii.

,,Tinda" Bisericii a devenit astăzi neîncăpătoare!

A urmat prima rundă de ,,papa bun", pizza pe saturate pentru tooooți copiii.

Apoi am dat fuguța în Biserică unde s-a făcut puțină pregătire pentru primirea celor ce au venit la noi cu atât de mare drag să ne lumineze cu adevărat ziua. Am cântat, am recitat poezii, ba chiar am mai făcut și ceva planuri!

A urmat primirea Trupei ,,Damian & Brothers" care ne-au distrat până la maxim! A fost concert live pentru marcarea unei astfel de zile importante pentru TOȚI COPIII.

Pe final nu prea ne-am dat duși acasă până ce, bineînțeles, am cântat cu toții LA MULȚI ANI, bucurându-ne de o felioaie de tort, și mult mult suc.

Cu burțile pline, cu gurile răgușite, cu picioarele obosite dar cu sufletul vioi, dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Multumim Parintelui Dan Damaschin pentru tooot efortul colosal!

Mulțumim Damian Draghici și tuturor celor din Trupă pentru acest spectacol minunat!

Multumim cadrelor didactice pentru toată implicare!

Multumim tuturor voluntarilor!

De mâine? Altele!